Untitled Document
 

Deri Sektörü’nün 2015’teki Büyük Buluşması

Dünya deri sektörü 3-5 Kasım 2015 tarihleri arasında “TÜRDEV” Türkiye Deri Vakfı ve “TDKD” Türkiye Deri Konfeksiyoncuları Derneği işbirliği, “İDMİB” İstanbul Deri ve Deri Mamulleri İhracatçıları Birliği, “DTG” Deri Tanıtım Grubu ve Türk Deri Sektörü Sivil Toplum Kuruluşlarının değerli katkıları, “KOSGEB” Küçük ve Orta Ölçekli Sanayi Geliştirme Başkanlığı desteği ile TÜYAP tarafından organize edilen IDF 2015, 10. İstanbul Deri Fuarı TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi, Büyükçekmece/İstanbul’da gerçekleştiriliyor.
IDF 2015, 24 ülkeden 156 katılımcı firma ve firma temsilciliğini yerli ve yabancı deri sektörü profesyonellerinin yanı sıra Hong Kong, Japonya, Rusya, Tataristan, ABD’den gelen satın alım yetkilileri ile aynı platformda buluşturuyor.
Türk Deri Sektörü temsilcilerinin yeni iş bağlantıları kurması, var olan ticari ilişkilerini güçlendirmesi ve yeni pazarlara açılması için eşsiz bir ticari buluşma olan IDF 2015, gerçekleştirilen etkinliklerle geleneksel bir “fuar” görüntüsünden çok; deriye dair her şeyin bir arada görülebileceği, derinin tasarımla, yaratıcılıkla buluştuğu bir “Deri Festivali” niteliğini taşıyor.  
ULS Veller Kargo Sponsorluğu’nda gerçekleşen İDF 2015’te yer alan etkinlikler arasında; “İDMİB” İstanbul Deri ve Deri Mamulleri İhracatçıları Birliği ve “DTG” Deri Tanıtım Grubu destekleri ile Simay Bülbül tarafından dizayn edilen 2016 / 17 trendlerinin sergilendiği “Trend Alanı”, ‘’KSİAD’’ Kürk Sanayicileri ve İşadamları Derneği öncülüğünde hazırlanan Remix Milano 2015 Sergisi ile ‘’KSİAD’’ & ‘’IFF’’   Uluslararası Kürk Federasyonu işbirliği ile gerçekleştirilen workshop etkinlikleri bulunuyor. Bunun yanı sıra; deri, yünlü deri ve kürk sektöründe üretilen yenilikçi ürünleri aynı platformda buluşturan bir etkinlik olan “Challenge for Leather/Deride Yeni Değer Yaratma” Yarışması Türk Deri Sanayi’nin gücünü yansıtıyor.
Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi Büyükçekmece’de düzenlenecek olan, ülke ekonomisine ve sektör ihracatına büyük katkı sağlaması beklenen İstanbul Deri Fuarı, 3-4 Kasım tarihlerinde 10:00-19:00; 5 Kasım tarihinde ise 10:00 - 18:00 saatleri arasında ziyaret edilebilecek.